DIS»Zprávy a statistiky

zkušenosti s drogou mezi mládeží

Zkušenosti s alkoholem má téměř polovina 15letých gymnazistů

Zdroj: ČTK | 31. 5. 2016 |

Téměř polovina patnáctiletých gymnazistů má zkušenosti s pitím alkoholu. Vyplývá to z průzkumu mezi více než 4000 studenty gymnázií, který provedli psychologové z filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Podle odborníků se v České republice také zvyšuje procento studentů, kteří mají zkušenost s cigaretami a marihuanou. Data v nejnovějším výzkumu sbírali psychologové rok.

Více zde.

Odbor zpochybňuje protidrogové testy na školách

Zdroj: ČTK | 26. 5. 2016 |

Plošné testování na drogy v Orlové a Bohumíně přineslo nepřesné výsledky a zbytečně vystrašilo veřejnost. Při testech se používaly nesprávné metody, sdělila Renata Hladná z odboru protidrogové politiky, který patří k Úřadu vlády. Odbor tak zpochybnil výsledky, podle kterých školáci v Orlové a v Bohumíně na Karvinsku experimentují s drogami. Ředitel Městské policie Orlová a tamní radní Roman Galia, ale kritiku odmítá.

Více zde, společné tiskové prohlášení odborníků zde.

V Orlové testovali deváťáky na drogy. Téměř čtvrtina z nich byla pozitivní

Zdroj: iDnes.cz | 6. 4. 2016 |

Zhruba každý čtvrtý deváťák v Orlové má zkušenost s drogou, nejčastěji pak s pervitinem. Ukázaly to výsledky testování, které prováděli orlovští strážníci ve spolupráci s odborníky na místních základních školách.

Více zde.

aktuální čísla

Evropská zpráva o drogách 2016: Trendy a vývoj

Zdroj: Drogy-info.cz | 31. 5. 2016 |

Evropské monitorovací centrum pro drogy sleduje vývoj drogové situace v Evropě. V Evropské zprávě o drogách 2016 uvádí, že přetrvává vysoká nabídka nových psychoaktivních látek. Zpráva upozorňuje na návrat MDMA (extáze), nárůst zneužívání syntetických opioidů nebo metamfetaminu (pervitinu), nárůst počtu úmrtí v důsledku předávkování a lokální epidemie HIV v souvislosti s injekčním užíváním stimulancií.

Podrobnosti zde, zpráva ZDE.

Články z českých médií:

 
 
 
 

 
 
Nadace České Spořitelny