Žen závislých na alkoholu v ČR přibývá, chybí ale ambulantní péče

Zdroj: ZN | 12. 10. 2011 |

V České republice chybí ambulantní péče o ženy závislé na alkoholu. Cesta ženy na specializované pracoviště, kde jí mohou odborníci na závislosti pomoci, trvá i několik let. Prodlužuje se tak i doba následné léčby, řekl dnes v rozhovoru s ČTK primář oddělení pro léčbu závislostí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Petr Popov. Počet pacientek, které kvůli alkoholismu vyhledají lékaře, se podle statistik rok od roku zvyšuje.

Více na serveru Zdravotnických novin.

Přehled dalších článků

Češi podceňují nebezpečí AIDS

Zdroj: MF Dnes | 18. 5. 2010 |

JIHLAVA - Počet zjištěných HIV pozitivních osob v republice je alarmující. K poslednímu březnu jich bylo již 1388, přitom od počátku letošního roku bylo zjištěno už 44 nových případů.

Policie přistihla 363 řidičů pod vlivem drog

Sledujeme: SANANIM na Skalce

Kontaktní centrum SANANIM se k 1. dubnu 2010 přestěhovalo na novou adresu do Prahy 5 - k poskytování služeb si počátkem roku zakoupilo vlastní prostory v ulici Na Skalce 15. Od prvního momentu provázejí dění kolem káčka dohady a nejasnosti.

<předchozí 1 ... 1692 1693 1694 1695 1696 ... 1700 další >