Terénní pracovníci nasednou v Mladé Boleslavi na kola

Takzvané „cykloterény“ zavádějí v Mladé Boleslavi, ale také v Milovicích a Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi terénní pracovníci Semiramis o. s., kteří pracují s uživateli drog přímo v ulicích měst, kde také sbírají odhozené použité stříkačky, aby snížili riziko šíření nebezpečných infekčních chorob. V Milovicích si nový dopravní prostředek vyzkoušeli už na podzim. Hlavním smyslem „cykloterénů“ je zrychlit pohyb po městech, protože přesuny mezi monitorovanými rizikovými lokalitami jsou často poměrně časově náročné.

Více zde.

Přehled dalších článků

Syfilidy přibývá. Také mezi narkomany

Laxus patnáct let pomáhá drogově závislým

Zdroj: Deník.cz | 8. 11. 2010 |

Drogy za volantem zabíjí víc lidí, než oficiálně tvrdí policie

Zdroj: Lidové noviny | 5. 11. 2010 |

PRAHA - Pitvy obětí autonehod odhalují laxní přístup v práci policie. Drogy za volantem zabíjí na českých silnicích daleko víc, než policisté přiznávají.

<předchozí 1 ... 1737 1738 1739 1740 1741 ... 1765 další >