Sanitka bude testovat více uživatelů drog

Zdroj: Právo | 10. 2. 2012 |

Sanitnímu vozu občanského sdružení Sananim přibude nová povinnost, která by měla napomoci k testování širšího spektra pražských uživatelů drog. Nově bude testovat i u Drop Inu.
„Městská část Praha 1 dala souhlas s testováním uživatelů návykových látek na přítomnost infekčních nemocí v centru Drop In. Takže sanitka Sananimu bude navíc jednou týdně vždy ve středu od 11 do 15 hodin testovat klienty nízkoprahového střediska na hepatitidu C, HIV a syfilis,“ řekl Právu koordinátor protidrogové problematiky v Praze 1 Ladislav Varga.

Přehled dalších článků

Češi podceňují nebezpečí AIDS

Zdroj: MF Dnes | 18. 5. 2010 |

JIHLAVA - Počet zjištěných HIV pozitivních osob v republice je alarmující. K poslednímu březnu jich bylo již 1388, přitom od počátku letošního roku bylo zjištěno už 44 nových případů.

Policie přistihla 363 řidičů pod vlivem drog

Sledujeme: SANANIM na Skalce

Kontaktní centrum SANANIM se k 1. dubnu 2010 přestěhovalo na novou adresu do Prahy 5 - k poskytování služeb si počátkem roku zakoupilo vlastní prostory v ulici Na Skalce 15. Od prvního momentu provázejí dění kolem káčka dohady a nejasnosti.

<předchozí 1 ... 1778 1779 1780 1781 1782 ... 1786 další >