Profesor Hanuš byl oceněn za přínos k léčebnému využití konopí

Zdroj: ČTK | 10. 1. 2013 |

Letošní Cenu adiktologie dostal profesor chemie Lumír Ondřej Hanuš za objev kanabinoidů vlastních tělu. Doplnil jím světový objev receptorů v mozku a otevřel bránu dalšímu výzkumu a využití konopí k léčbě. Hanuš považuje konopí za jedno z nejbezpečnějších léčiv. Je proti jeho legalizaci k rekreačnímu užití a nesouhlasí s názory, že konopí lze užívat jako prevenci zdravotních obtíží. Antibiotika se také neužívají preventivně, tvrdí.

Podrobnosti zde.

Přehled dalších článků

Šéf protidrogového online: Na nové drogy nejsou páky

Zabavovaní drog bude jednodušší. K využití bude blokové řízení

Zabavenou marihuanu dejme nemocným, navrhuje policie

Zdroj: Lidové noviny | 28. 1. 2011 |

PRAHA - Je to naděje pro lidi s roztroušenou sklerózou či třeba Parkinsonovou nemocí. Na 400 kilogramů marihuany, které každoročně zabaví a zničí policisté, by se nově mohlo využívat k výrobě léčiv.

<předchozí 1 ... 1726 1727 1728 1729 1730 ... 1769 další >