Profesor Hanuš byl oceněn za přínos k léčebnému využití konopí

Zdroj: ČTK | 10. 1. 2013 |

Letošní Cenu adiktologie dostal profesor chemie Lumír Ondřej Hanuš za objev kanabinoidů vlastních tělu. Doplnil jím světový objev receptorů v mozku a otevřel bránu dalšímu výzkumu a využití konopí k léčbě. Hanuš považuje konopí za jedno z nejbezpečnějších léčiv. Je proti jeho legalizaci k rekreačnímu užití a nesouhlasí s názory, že konopí lze užívat jako prevenci zdravotních obtíží. Antibiotika se také neužívají preventivně, tvrdí.

Podrobnosti zde.

Přehled dalších článků

Věznice se rozrostla o nové oddělení

Zdroj: Deník.cz | 13. 3. 2011 |

Znojmo - Nové oddělení začíná fungovat od začátku března ve znojemské věznici. Je určeno pro odsouzené, kteří měli v minulosti osobní zkušenost s drogami.

Sanitka bude dál pomáhat narkomanům v centru města

Zdroj: Deník.cz | 11. 3. 2011 |

V Benešově otevřeli pro osoby drogově závislé nové zázemí

Zdroj: deník.cz | 11. 3. 2011 |

<předchozí 1 ... 1721 1722 1723 1724 1725 ... 1769 další >