Pojišťovny nemohou podle Hegera přispívat na léčebné konopí

Zdroj: ČTK | 15. 2. 2013 |

Zdravotní pojišťovny nemohou podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera přispívat pacientům na konopí pro léčebné účely, neboť to je podle platného zákona jen podpůrným léčivým prostředkem. Hrozí, že budou pro většinu nemocných nedostupné kvůli vysoké ceně. "Zákon přímo přikazuje, aby se z veřejného zdravotního pojištění hradily pouze věci, které jsou prokázaně léčebně účinné. Účinnost konopí jako léčiva není brána jako seriozní." uvedl ministr.

Podrobnosti zde.

Přehled dalších článků

Praha 1 nechce centrum drogové léčby poblíž Václavského náměstí

Zdroj: Právo | 19. 5. 2011 |

Odborníci: Česko je zasaženo epidemií alkoholismu

Zdroj: ČTK | 15. 5. 2011 |

Prodejci neznají složení drog z Esmartshopu

Zdroj: Deník.cz | 8. 5. 2011 |

<předchozí 1 ... 1706 1707 1708 1709 1710 ... 1765 další >