Bezdomovectví. Radnice zvládají prevenci, represi ale hatí špatné zákony

Zdroj: Zlín.cz | 8. 10. 2019 |

Znečišťují veřejná prostranství, tropí výtržnosti, obtěžují okolí. To jsou hlavní negativní projevy bezdomovectví. Radnice se snaží s lidmi bez přístřeší pracovat, ale naráží na několik bariér. Jedna je na přímo na straně lidí bez domova, kteří mnohdy svůj stav vnímají jako životní styl, na němž nehodlají nic měnit, ta druhá pak tkví v nedostatečné legislativě – v praxi jsou bezdomovci za přestupky prakticky nepostižitelní.

Čtěte zde.

Přehled dalších článků

Policie přistihla 363 řidičů pod vlivem drog

Sledujeme: SANANIM na Skalce

Kontaktní centrum SANANIM se k 1. dubnu 2010 přestěhovalo na novou adresu do Prahy 5 - k poskytování služeb si počátkem roku zakoupilo vlastní prostory v ulici Na Skalce 15. Od prvního momentu provázejí dění kolem káčka dohady a nejasnosti.

Věci veřejné zrušily své "sociálně-intervenční hlídky"

<předchozí 1 ... 1761 1762 1763 1764 1765 ... 1769 další >