DIS»Politika

Politika

zahraničí

Norsko zvažuje povolit kouření heroinu

Zdroj: AFP | 1. 3. 2013 |

Norská vláda minulý pátek oznámila, že uvažuje o dekriminalizaci kouření heroinu, způsobu užívání, který je mnohem bezpečnější než injekční aplikace. "Způsob užití je zásadní z hlediska rizika předávkování. My tady těch smrtelných máme příliš a skoro bych řekl, že je to ostuda Norska," uvedl ministr zdravotnictví Jonas Gahr Stoere. V důsledku předávkování heroinem zemřelo v Norsku v roce 2011 více lidí než na tamních silnicích.

Podrobnosti zde.

kouření na veřejnosti

Hegerův plán: V hospodě si nezapálíte ani na zahrádce

Zdroj: aktuálně.cz | 15. 8. 2012 |

Praha - Úřad ministra zdravotnictví Leoše Hegera připravil zákon, kterým chce ještě více přitvrdit proti kuřákům.
Návrh počítá s tím, že se nejen zakáže kouření v hospodách, ale také v okolí dětských hřišť, kojeneckých ústavů a na dalších místech a sportovištích, kde se pohybují děti.

Více zde.

spolupráce

Protidrogový koordinátor odmítl kritiku Bavorska kvůli pervitinu

Zdroj: ČTK | 22. 8. 2012 |

Praha - Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil se ohradil proti tvrzení, že Česko nepostupuje proti drogám dost razantně. Reagoval tím na článek německého deníku Die Welt, který minulý týden přinesl zprávu, že do Bavorska se z ČR dostává stále víc pervitinu. Bavorský ministr vnitra Joachim Herrman k tomu tehdy řekl, že účinné potírání drogového obchodu komplikuje příliš liberální česká protidrogová politika.

Více zde.

 
Nadace České Spořitelny