DIS»Politika

Politika

boj proti drogám

Boj proti drogám nikam nevede, legalizujme je, vyzval svět exšéf OSN Kofi Annan

Zdroj: Novinky.cz | 25. 2. 2016 |

Dosavadní metody boje proti drogám nepřinášejí žádné výsledky. Proto je na čase od nich upustit a drogy legalizovat. V eseji publikované na webu německého magazínu Der Spiegel to napsal bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan. Veřejná politika by se podle Annana neměla rozcházet se skutečností, ovšem boj proti drogám se podle něj s realitou naprosto míjí. „Příliš často“ u něj převažují „emoce a ideologie“.

Více zde.

testování žáků

K testování ve školách: Prohlášení Platformy pro komplexní přístup k užívání drog a závislostem

Zdroj: Zavislostikomplexne.cz | 16. 2. 2016 |

Ve spojitosti s návrhem zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který je v současnosti projednáván Parlamentem ČR, vydala Platforma prohlášení k záměru rozšířit pravomoci učitelů testovat žáky na přítomnost drog bez souhlasu rodičů. Navrhovaný záměr považuje za zastaralý a nebezpečný, na internetu spustila petici.

Podrobnosti zde.

léčebné konopí

Stát mění podmínky pro licence na pěstování konopí. Bude to byznys pro vyvolené, tvrdí kritici

Zdroj: Týden.cz | 31. 12. 2015 |

Ministerstvo pro místní rozvoj připravilo novelu zákona o návykových látkách, která podle kritiků umožní, aby lékový ústav místo transparentní veřejné soutěže přidělil zakázku na léčebné konopí jen vyvoleným. Dnes se pěstitelé marihuany vybírají ve dvoukolové otevřené soutěži, v budoucnosti bude moci licenci zadat jen tak.

Čtěte zde.

 
Nadace České Spořitelny